KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13867147
nr 1386 7147
Hans Richter
(1888-1976), Tyskland
Etsning, Signerad, ej numrerad. Motivet: 27x20 cm, yttermått inklusive ram: 46x38 cm
Hans Richter, tysk bildkonstnär född 1888, död 1976.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 22 mars 2021
kl 18:16:23
17/3 09:55:01
22 mar